Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domrotacyjny/wp-content/plugins/styles/classes/csstidy/class.csstidy.php on line 854

Aktywizacja zawodowa

Aktywizację zawodową prowadzi doradca zawodowy w formie indywidualnych konsultacji, jak również grupowych warsztatów. Do jego zadań należy wsparcie w pozyskiwaniu ofert pracy, współpraca z pracodawcami, organizacja szkoleń, kursów, praktyk, staży zawodowych i zatrudnienia wspieranego.

Doradca zawodowy wspólnie z mieszkańcem opracowuje Indywidualny Plan Działania, bada nasze predyspozycje zawodowe. Współpracuje z pracownikiem socjalnym, psychologiem, specjalistami, wolontariuszami, Urzędem Pracy i pracodawcami.

W ramach aktywizacji zawodowej mamy możliwość odbywania staży i kursów zawodowych zarówno w Stowarzyszeniu, jak i firmach zewnętrznych. Zdobywamy w ten sposób doświadczenie zawodowe, uzyskujemy rekomendacje dla siebie i potencjalnych pracodawców.

Mieszkańcy z orzeczeniem o niepełnosprawni otrzymują wsparcie trenera pracy, rehabilitacyjne w innych ośrodkach dla osób niepełnosprawnych prowadzonych przez Stowarzyszenie Otwarte Drzwi.