Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /domrotacyjny/wp-content/plugins/styles/classes/csstidy/class.csstidy.php on line 854

Dom Rotacyjny

Czasem trudno prosić o pomoc. Zdarza się jednak, że bez pomocnej dłoni nie jesteśmy w stanie odbić się od dna i rozpocząć od nowa …

 

Dom Rotacyjny to schronisko dla osób bezdomnych w wieku 18-35 lat, realizujące indywidualny program wychodzenia z bezdomności. Placówkę prowadzi Stowarzyszenie Otwarte Drzwi (www.otwartedrzwi.pl) w ramach zadania publicznego współfinansowanego ze środków Urzędu m.st. Warszawy.Dom R dysponuje 20 miejscami dla osób bezdomnych, a na jego ofertę składa się: zakwaterowanie, codzienne wyżywienie (4 posiłki dziennie), pomoc socjalna, opracowanie i realizacja Indywidualnych Planów Wychodzenia z Bezdomności, pomoc psychologiczna, aktywizacja zawodowa i pomoc w zatrudnieniu, organizacja szkoleń, staży zawodowych i praktyk, wsparcie w usamodzielnieniu, w tym aplikowaniu o mieszkanie socjalne, poradnictwo prawne, zaopatrzenie w pomoce dydaktyczne, odzież, obuwie, leki.

Mieszkańcami Domu R są najczęściej wychowankowie domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych, osoby opuszczające zakłady karne, osoby z wyrokami w zawieszeniu pod nadzorem kuratorów sadowych, bezrobotne, z niskimi kwalifikacjami zawodowymi lub ich nie posiadające, uzależnione od alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

Dom Rotacyjny współpracuje z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga Północ oraz innymi instytucjami, poradniami, szpitalami i ośrodkami terapeutycznymi.